Świat Nieruchomości - Bracia Juszczak
- Pośrednictwo - Wycena - Kredyty -

Kredyt hipoteczny mieszkaniowy w MDM

Atrakcyjne kredyty w programie 

z KREDYTem za PAN BRAT

OSZCZĘDZAJ SWÓJ CZAS I PIENIĄDZE

Przeszukiwanie aktualnych ofert bankowych jest bardzo czasochłonne, w dodatku w gąszczu zawiłych procedur bankowych łatwo się zagubić. Jeśli poszukujesz banku, który oferuje kredyt najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb i wymagań, ale w codziennym pędzie ciężko znaleźć chwilę na rajd po bankach – zostaw to nam, a swój wolny czas przeznacz na inne, ważne dla Ciebie sprawy.

Dlaczego my? Naszym atutem jest przede wszystkim pełny obiektywizm – współpracujemy z wiodącymi na rynku Bankami – dzięki czemu jesteśmy w stanie wyszukać i przedstawić najbardziej dopasowaną do Twoich potrzeb ofert i to w dodatku zupełnie bezpłatnie.

Działamy szybko i sprawnie – to my załatwiamy za Ciebie wszystkie dokumenty i formalności. Dzięki naszej wiedzy unikniesz niepotrzebnych nieporozumień i zapisów bankowych, które mogłyby działać na Twoją niekorzyść. Znając pełną ofertę banków oferujących kredyty hipoteczne unikniesz nietrafionych decyzji.

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc szybko i dobrze pożyczyć pieniądze. Dzięki nam wybór najlepszej oferty nie będzie problemem. Z nami znajdziesz optymalne rozwiązanie z zakresu kredytów.

Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia, zarówno w obrocie nieruchomościami, jak również w oferowaniu kredytów hipotecznych.

Naszą specjalnością jest pośrednictwo kredytowe w mieście Wrocław a zwłaszcza kredyty mieszkaniowe: kredyt mdm oraz kredyt hipoteczny. Przy każdej ofercie sprzedaży znajdziesz kalkulator kredytowy, który pozwoli Ci wyliczyć szacunkową wysokość raty uwzględniajacą wszystkie koszty (łącznie z ubezpieczeniem kredytu). Dokładniejszej informacji udzielą nasi pośrednicy kredytowi. Zapraszmy do kontaktu telefonicznego lub wizyty w siedzibie firmy.

Dołącz do grona naszych zadowolonych Klientów!

Masz pytania? - Skontaktuj się z nami:

Tel. 71/330-55-50 lub kredyty@swiat.nieruchomosci.pl

Pliki do pobrania

  • Skorzystaj z naszego PDF wykazu dokumentów niezbędnych do wniosku o kredyt hipoteczny
  • Stworzony przez nas PDF słownik pojęć zawiera wszystkie niezbędne definicje zagadnień dotyczących kredytu hipotecznego

RADY DLA OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O KREDYT HIPOTECZNY

Kredyt hipoteczny to - w większości przypadków – zobowiązanie, jakie zaciągamy na co najmniej kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat. Szukając odpowiedniej dla siebie oferty, warto zwrócić uwagę na kilka czynników, dzięki którym dopasujemy kredyt najlepiej do naszych potrzeb i oczekiwań.

1. OPROCENTOWANIE KREDYTU

Jednym z najistotniejszych parametrów kredytu jest właśnie oprocentowanie. Należy przede wszystkim pamiętać, że kredyt hipoteczny oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej – na którą składa się stała marża banku oraz stopa referencyjna uzależniona od waluty kredytu (np. Wibor, Libor, Euribor). Jak wynika z powyższego najważniejsza jest marża kredytu, gdyż to ona wyznacza nam jaką ofertę proponuje nam konkretny bank. Sprawdźmy więc jaką marżę proponuje nam bank, w którym chcemy wziąć kredyt, gdyż to ona będzie nam towarzyszyć przez najbliższe lata, natomiast stopa referencyjna będzie jeszcze wiele razy ulegać zmianie.

2. PROWIZJA

Prowizja to jednorazowa opłata ponoszona przed uruchomieniem kredytu przez nas, jako koszt owego kredytu. Prowizja waha się zwykle między 1-3% od kwoty udzielonego kredytu. Wiele banków zamiast prowizji proponuje Klientom podjęcie ubezpieczenia – np. na życie, które z jednej strony są w całym okresie na ogół droższe od jednorazowej opłaty prowizji, z drugiej strony dają nam zabezpieczenie w postaci spłaty kredytu, w razie nagłych sytuacji. Warto więc na spokojnie zastanowić się czy wolimy ponieść jednorazową opłatę, czy zabezpieczyć kredyt.

3. UBEZPIECZENIE NISKIEGO WKŁADU WŁASNEGO

Standardowo banki wymagają od Klientów 10-20% wkładu własnego w inwestycję, którą chcemy nabyć. Często zdarza się jednak tak, że tego wkładu własnego nie mamy – co wtedy. Nic prostszego – większość banków proponuje ubezpieczenie brakującej kwoty - na ogół jest to ubezpieczenie na okres 3 – letni. Warto zatem sprawdzić ile płacimy za takie ubezpieczenie i co dzieje się po tych 3 latach. Warto również zapytać – czy bank zwraca część składki ubezpieczeniowej – jeśli uda nam się kredyt nadpłacić.

4. OPŁATA ZA WCZEŚNIEJSZĄ SPŁATĘ

Bardzo istotnym parametrem jest możliwość wcześniejszej spłaty, bądź nadpłaty naszego kredytu – bez ponoszenia dodatkowych opłat. Większość banków zakłada pewien okres, podczas którego każdorazowa nadpłata obciążona jest opłatą. Jeśli bank natomiast oświadcza, że nie pobiera takiej opłaty warto sprawdzić czy jest to zapis z umowy kredytowej czy z regulaminu tabeli opłat i prowizji – bowiem umowy bank sam, bez naszej zgody i wiedzy nie może zmienić, natomiast tabelę opłat – może zmienić w każdym momencie bez naszej wiedzy. Ważne jest również, czy bank przy każdorazowej nadpłacie kredytu wymaga aneksu – może się okazać, że sam proces nadpłaty jest bezpłatny, natomiast aneks, który jest zapisany w umowie kosztować nas może np. 150 zł.

5. DODATKOWE OPŁATY

Na koszt kredytu i koszt miesięcznego zobowiązania mają wpływ również stałe opłaty dodatkowe – takie jak ubezpieczenie Nieruchomości, ubezpieczenie na życie czy opłata za prowadzenie rachunku, który jest obowiązkowy jeśli chcemy skorzystać z oferty kredytowej danego banku. Najlepiej więc podsumować wszystkie opłaty i dopiero wówczas porównywać oferty.

6. RATY RÓWNE CZY RATY MALEJĄCE

Raty równe (annuitetowe) – w miarę spłaty kredytu udział części kapitałowej rośnie, a odsetkowej maleje, przez co rata w całym okresie kredytowania jest stała – może się wahać jedynie ze względu na zmienną część oprocentowania i samej waluty. Natomiast raty malejące – skonstruowane są w ten sposób, że część kapitałowa jest stała, odsetkowa maleje. Dzięki czemu szybciej spłacamy nasze zobowiązanie. Jeśli zdecydujemy się na spłatę w ratach malejących zapłacimy mniej – jednak nasze początkowe miesięczne obciążenie może być nawet o 30% wyższe w porównaniu do raty stałej.

7. WALUTA CZY ZŁOTÓWKA

Biorąc kredyt w walucie należy wziąć pod uwagę, iż kwota, którą będziemy brać będzie przeliczona na złotówki zawsze po kursie kupna, natomiast spłacać będziemy po kursie sprzedaży. Ta różnica jest zmienna w zależności od banku – może sięgnąć nawet 10%, ale średnio waha się pomiędzy 6-9%. Trzeba również pamiętać, że przy kredycie walutowym musimy liczyć się z ryzykiem kursowym. Jeśli waluta drożeje – drożeje również nasza miesięczna rata oraz nasze zadłużenie. Z drugiej strony – jeśli waluta ulegnie obniżeniu, obniży się również nasza rata.