Świat Nieruchomości - Bracia Juszczak
- Pośrednictwo - Wycena - Kredyty -

Lokale 0

Agent

Oferta

Transakcja

Cena

Cena mkw

zł/m²
zł/m²

Powierzchnia

Pokoje

pok.
pok.

Piętro

piętra
piętra

Piętro

pięter
pięter

W opisie

Miejscowość

Lokalizacja

  

Lokale użytkowe we Wrocławiu

Szeroka oferta lokali użytkowych we Wrocławiu

Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą naszego biura Świat Nieruchomości Bracia Juszczak. Proponujemy biurowe i użytkowe lokale we Wrocławiu i okolicznych miejscowościach. Nasz bogaty i różnorodny asortyment sprawia, że każda osoba poszukująca lokalu znajdzie u nas odpowiednie pomieszczenie do prowadzenia handlu lub oferowanych usług.

Prezentujemy różnego typu lokale przystosowane do prowadzenia dowolnej działalności handlowo-usługowej. Oferujemy zarówno komfortowe, nowoczesne pomieszczenia biurowe, jak i lokale odpowiednie do prowadzenia sklepu, apteki czy innego centrum handlu bądź usług. Posiadamy zarówno lokale na sprzedaż, jak i długoterminowy wynajem.

W naszej ofercie znaleźć można lokale użytkowe o różnej powierzchni, układzie pomieszczeń i standardzie, mieszczące się w nowoczesnych galeriach i budynkach usługowo-handlowych, a także w stylowych kamienicach i lokalach nieco starszej daty. Posiadamy pomieszczenia z witryną na parterze i na dowolnym piętrze. Oferujemy szeroki wybór lokali w różnych wrocławskich dzielnicach i osiedlach, zarówno w ścisłym centrum i Śródmieściu, jak też na Krzykach, Starym Mieście i Fabrycznej. Nasz asortyment obejmuje nowe lokale z rynku pierwotnego oraz z rynku wtórnego. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i przyjazne ceny.

Zachęcamy do przejrzenia naszej szerokiej oferty. Poniżej przygotowaliśmy również krótki poradnik wyjaśniający, na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając lokal użytkowy.

Jak wybrać lokal użytkowy dla swojej firmy?

Od czego zacząć poszukiwanie lokum dla swojej firmy? Na co należy zwrócić uwagę, aby wybrać lokal użytkowy najlepiej przystosowany do prowadzonej działalności? Należy pamiętać, że lokal ów jest wizytówką naszej firmy, wspomaga jej funkcjonowanie, wpływa na rozwój i osiągnięcie sukcesu.

Powierzchnia lokalu

Siedziba owa powinna więc być jak najdokładniej dopasowana do naszego profilu działalności. Inaczej kwestia ta wygląda w przypadku przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swą działalność, a inaczej u tych firm, które działają już na rynku przez dłuższy czas, mają ściśle określone możliwości, cele i potrzeby. Grupa druga zwykle poszukuje nowego lokalu, ponieważ jej firma się rozrasta, np. przybywa pracowników, a co za tym idzie – potrzebne jest więcej przestrzeni. Dlatego więc powierzchnia pomieszczenia jest tak ważna. Poszukując lokalu, należy wziąć pod uwagę profil działalności firmy. Jeśli przykładowo prowadzimy mały sklepik czy niewielką działalność, w której zatrudniamy kilka osób, powierzchnia użytkowa naszego lokum nie musi być bardzo duża. Pamiętajmy jednakże, że pomieszczenie musi być komfortowo i w miarę możliwości przestrzenne – klienci powinni mieć miejsce na swobodne poruszanie się lub przeciwnie – muszą mieć gdzie usiąść, kiedy zaproponujemy im kawę i porozmawiamy o naszych usługach w gabinecie.

Lokalizacja działalności

Równie dużą wagę należy położyć na lokalizację. Na początku należy zastanowić się, jakiego lokum tak naprawdę poszukujemy. Określmy rodzaj branży, w której działamy, a także przeznaczenie - sklep, biuro, czy siedziba firmy. Trzeba również zdawać sobie sprawę z wymogów prawnych, które dany lokal musi spełniać, np. w przypadku gastronomii lokale mają obowiązek być wyposażone w odpowiednie sprzęty i urządzenia. Dobrze jest też zrobić mały research i sprawdzić bliskość naszej konkurencji.

Pamiętajmy, że biuro czy sklep w centrum miasta Wrocław o wiele łatwiej przyciągnie klientów, do których dotrze dział marketingu, reklamy czy sprzedaży z ofertą, lecz również klientów nowych, wstępujących do nas „z ulicy”. Lokale użytkowe w centrum miasta to też większa renoma, lepsza komunikacja z resztą miasta, co znacząco ułatwia dojazd klientów oraz pracowników do firmy.

Dobrze jest także wybrać lokum w takim miejscu, w którym później, w miarę rozwoju i rozrastania się działalności, będzie można wynająć dodatkowe pokoje lub lokale. Warto też sprawdzić, gdzie na terenie miasta Wrocław wydzielone są specjalne strefy ekonomiczne, wiążące się z preferencyjnymi kosztami za wynajęcie pomieszczeń.

Koszt wynajmu

Często głównym kryterium wyboru lokalu użytkowego stają się koszty wynajmu, dzierżawy albo zakupu (i późniejszego czynszu). Oczywiście zawsze należy je brać pod uwagę, lecz nie powinny one być potraktowane jako główny i najważniejszy czynnik, który wpływa na podjęcie decyzji. Należy się zastanowić i przekalkulować wszystko dokładnie – często konieczność płacenia czynszu wyższego za użytkowe lokale we Wrocławiu w dobrej lokalizacji bardzo się ostatecznie opłaci, a z czasem nawet wielokrotnie zwróci.

Dodatkowe udogodnienia

To nie wszystkie aspekty, na które należy zwrócić uwagę, wybierając lokal użytkowy. Patrzmy także na udogodnienia – czy w budynku, w którym będziemy działać, mieści się winda, czy jest dostateczna liczba miejsc parkingowych dla pracowników oraz klientów itp.

Służymy pomocą

Szeroka oferta naszego biura nieruchomości gwarantuje, że z pewnością każdy z Państwa znajdzie u nas lokal najbardziej odpowiedni do potrzeb i profilu działalności. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą a w przypadku dodatkowych pytań, służymy Państwu pomocą.