Świat Nieruchomości - Bracia Juszczak
- Pośrednictwo - Wycena - Kredyty -

Domy 0

Agent

Oferta

Typ domu

Transakcja

Cena

Cena mkw

zł/m²
zł/m²

Powierzchnia

Pow. działki

Pokoje

pok.
pok.

Piętro

pięter
pięter

W opisie

Miejscowość

Lokalizacja

  

Nowe domy - rynek pierwotny we Wrocławiu

Jak kupić idealny dom dla siebie i swojej rodziny?

Własny dom z nawet niewielkim ogrodem to marzenie niejednej rodziny. Wśród naszej szerokiej ich oferty można znaleźć zarówno nowe domy we Wrocławiu i okolicach realizowane w ramach inwestycji deweloperskich jak i oferty z rynku wtórnego. Przed zakupem warto jednak dobrze zastanowić się, który dom będzie dla nas najlepszy. Jak to zrobić i jak wybrać dom idealny? Przygotowaliśmy dla Państwa kilka rad.

Na co zwrócić uwagę, kupując dom?

Osoby planujące zakup domu przede wszystkim powinny zastanowić się nad oczekiwaniami i potrzebami własnymi i swojej rodziny. Spośród kilku istotnych cech takich jak: lokalizacja, wielkość (powierzchnia), struktura pomieszczeń, projekt, wielkość działki (i ogrodu), rodzaj zabudowy, stan techniczny warto wybrać te cechy nieruchomości, które są dla nas priorytetowe. W gąszczu ofert dostępnych na rynku bardzo trudno bowiem jest znaleźć dom, który będzie spełniał wszystkie nasze wymagania. Warto zatem odpowiednio przygotować się do zakupu rzetelnie i wnikliwy. Jak to zrobić? Podpowiadamy poniżej.

Dobra lokalizacja

Jedną z najistotniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę podczas wyboru domu jest jego lokalizacja. Poszukując idealnej oferty powinniśmy się przede wszystkim zastanowić jaka położenie nieruchomości jest dla nas najbardziej atrakcyjne. Czy bez większego trudu my i nasi najbliżsi dojedziemy do miejsca pracy, szkoły lub uczelni; czy będziemy mieć łatwy dostęp do dużych sklepów i centrów handlowych, apteki, przychodni, szpitala. Chociaż dzięki rozbudowanej sieci komunikacyjnej autobusowej, tramwajowej i kolejowej (kolej miejska i podmiejska) obecnie łatwo można dojechać do każdej części Wrocławia oraz miejscowości położonych przy granicy miasta, warto również sprawdzić czy w miejscu, w którym chcielibyśmy zamieszkać przypadkiem nie można dojechać tylko własnym transportem. Zwróćmy uwagę również na to, że ważna jest również bogata infrastruktura (szczególnie w miejscowościach poza miastem) i dogodny dojazd do Centrum oraz głównych arterii komunikacyjnych, w tym Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

Wolnostojący, bliźniak czy szereg?

Podstawowym kryterium przy wyborze domu obok lokalizacji jest rodzaj zabudowy. Cecha ta jest ściśle powiązana z lokalizacją (i oczywiście ceną), tzn. jeśli szukamy domu na wybranych osiedlach we Wrocławiu to bardzo często trudno będzie znaleźć nam na rynku nowe domy w zabudowie wolnostojącej, zdecydowanie łatwiej będzie można znaleźć domy w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej. Poza granicami miasta, w miejscowościach przyległych do Wrocławia, zdecydowaną większość z kolei stanowi zabudowa jednorodzinna wolnostojąca. Z rodzajem zabudowy wiąże się również struktura pomieszczeń w domu. O ile w budynkach w zabudowie wolnostojącej czy bliźniaczej układ pomieszczeń i ich funkcje są zazwyczaj podobne, o tyle przy zabudowie szeregowej bardzo często budynki są wąskie, a pomieszczenia rozłożone na trzech lub więcej kondygnacjach co przy użytkowaniu nierzadko z biegiem czasu staje się uciążliwe. Szczególnie warto na to zwrócić uwagę przy wyborze szeregów środkowych, skrajne mają nieco więcej przestrzeni…..i większe działki. Wielkość ogrodu ma bowiem niemałe znaczenie, często to jedna z najważniejszych cech wymarzonego domu.

Powierzchnia i układ pomieszczeń

Równie ważną cechą jest powierzchnia domu oraz jego struktura – funkcjonalność pomieszczeń. Obecnie na rynku dostępne są nieruchomości o bardzo zróżnicowanej wielkości, najbardziej typowe są budynki o powierzchni od 150 do około 180 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, rzadziej spośród ofert nowych domów możemy znaleźć okazałe rezydencje czy budynki mieszkalne o powierzchni nie przekraczającej 110 metrów kwadratowych, choć te ostatnie bardzo często w krótkim czasie znajdują nabywców – w takim domu komfortowo i wygodnie może mieszkać cztero - a nawet pięcioosobowa rodzina.

Strefa mieszkalna powinna mieć przestronny salon z kominkiem, jadalnię dobrze skomunikowaną z kuchnią, przydatnym rozwiązaniem jest spiżarnia czy małe pomieszczenie gospodarcze. Idealnym rozwiązaniem jest sypialnia z własną łazienką, gabinet do pracy, pokój dla gości, większa ilość łazienek i przestronna garderoba. Wszystko zależy od naszych potrzeb, wielkości rodziny i oczekiwań przyszłych domowników. Część gospodarczą zazwyczaj tworzy garaż – najczęściej jednostanowiskowy, chociaż czasem deweloperzy oferują budynki z dwustanowiskową strefą parkowania oraz pomieszczenie gospodarcze pełniące zwykle rolę kotłowni. Rzadkością na rynku są budynki podpiwniczone, w których zdecydowanie łatwiej jest oddzielić sferę mieszkalną domostwa.

Zagadnień związanych z zakupem domu jest zdecydowanie więcej; jako doświadczona firma działająca na rynku nieruchomości od wielu lat chętnie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą. Odpowiemy również na wszelkie pytania związane z zakupem nowego domu, doradzimy przy wyborze nieruchomości z szerokiej oferty domów we Wrocławiu i okolicach.